صنایع حمل و نقل و ریلی و راهکار های نو آورانه ویرا

صنایع حمل و نقل و ریلی و فناوری اطلاعات

صنایع حمل و نقل و ریلی با توجه به تکنولوژی های روز دنیا دچار دگرگونی هایی شده که نه تنها نحوه پرداخت بلکه مدیریت حرکت ناوگان را تحت تاثیر قرار داده است. شما در نظر بگیرید که در سیستم مدیریت ناوگان اتوبوس رانی و یا قطار های شهری همواره بصورت لحظه ای از تعداد مسافرات حاظر در ناوگان مطلع باشید و یا موقعیت مکانی و زمانی هر یک از اتوبوس ها و یا قطار ها را بدانید و در عین حال گردش مالی و هزینه تعمیر و نگهداری سامانه را بتوانید مدیریت کنید.

تمامی اینها گوشه ای از امکانات و مزیت هایی است که فناوری اطلاعات برای صنایع حمل و نقل و ریلی به ارمغان آورده است. شرکت مهندسی پیشگامان سپند ویرا ، این آمادگی را دارد تا در زمینه صنایع حمل و نقل و ریلی تجربیات خود را در اختیار ارگان های سازمانی و یا شرکت های خصوصی فعال در این حوزه قرار دهد.

ارائه راهکار در زمینه صنایع حمل و نقل و ریلی

ارائه راهکار در زمینه صنایع حمل و نقل و ریلی

پرداخت الکترونیکی و سیستم پایش ناوگان حمل و نقل شهری

در این سیستم هر خودرو به کمک یک دستگاه موبایل دیتا ترمینال (MDT) و یک دستگاه تاکسیم‌تر به اینترفیس (GPS) مجهز می‌شود که با استفاده از ماهواره‌های جی پی اس و بستر جی پی آر اس اطلاعات به مرکز کنترل ارسال می‌شود.

در این سامانه مبلغ کرایه بوسیله تاکسیم‌تر محاسبه و ارتباط میان سیستم کارت خوان و بانک از طریق جی پی آر اس برقرار می‌شود و در صورت انجام موفقیت آمیز عمل پرداخت الکرونیک، شماره تراکنش به MDT ارسال و رسید پرداخت الکترونیک برای چاپ به تاکسیم‌تر ارسال می‌شود.

سهولت و تسریع در پرداخت هزینه تاکسی، حل مشکل تهیه پول خرد برای پرداخت هزینه تاکسی، نداشتن کنش‌های عصبی با راننده، دریافت رسید و اطلاع کامل از چگونگی محاسبه هزینه تاکسی، ایجاد امنیت مالی و روانی برای مسافران و کاهش مواجه با انتقال بیماری از طریق اسکناس از جمله مزایای استفاده از این سامانه برای مسافران است.