خانه های هوشمند - شرکت پیشگامان سپند ویرا

خانه های هوشمند و سوالات متداول پیرامون آن

تفاوت خانه هوشمند و BMS در چیست؟

خانه های هوشمند یا هوشمند سازی منازل بصورت کلی متفاوت از سیستم های BMS میباشد. سیستم های BMS بیشتر برای کنترل قسمت های تاسیساتی مورد استفاده قرار می گیرند ولی خانه های هوشمند با اجزای داخلی منزل سر و کار بیشتری دارند و تاثیر آن در زندگی روزمره بیشتر است. لازم است بدانید که سیستم های خانه هوشمند می توانند به عنوان BMS نیز فعالیت کنند ولی تجهیزاتی که تخصصا برای BMS تولید شده باشند قادر به انجام فعالیت های خانه هوشمند نیستند.

چه نوع خانه هایی را می توان هوشمند سازی کرد؟

هیچ محدودیتی در هوشمند سازی وجود ندارد. اگر خانه ای در حال ساخت دارید یا حتی خانه شما چندین سال از ساختش می گذرد، میتوانید آن را به یک خانه هوشمند تبدیل نمایید.

خانه های هوشمند - شرکت پیشگامان سپند ویرا

خانه های هوشمند – شرکت پیشگامان سپند ویرا

آیا خانه های ساخته شده برای هوشمند سازی نیاز به تخریب دارند؟

خیر ، در صورتی که از پروتکل های بی سیم استفاده نمایید نیاز به هیچ گونه تخریبی نخواهید داشت.

هزینه هوشمند سازی ساختمان چقدر است؟

خانه های هوشمند و هزینه هوشمند سازی به هیچ عنوان بر اساس متراژ یا ابعاد محل اندازه گیری نمی شود. برای بر آورد هزینه هوشمند سازی ، قابلیت های مورد نیاز مصرف کننده ملاک قرار داده شده و به نسبت آنها تجهیزات مناسب انتخاب می گردد. لذا این امکان وجود دارد که فضایی با متراژ بسیار کمتر، هزینه ای بسیار بالاتر را برای هوشمند سازی طلب نماید. امکاناتی نظیر نوع روشنایی ها، تعداد آنها، سیستم سرمایشی و گرمایشی ، پرده های هوشمند ، سیستم های صوتی هوشمند و … مواردی هستند که در قیمت هوشمند سازی ساختمان تاثیر خواهند داشت.

مدت زمان مورد نیاز برای هوشمند سازی ساختمان چقدر است؟

خانه های هوشمند دارای گستردگی های مختلفی است. در صورتی که ساختمانی در حال ساخت در فرایند هوشمند سازی قرار گیرد، تیم هوشمند سازی با همکاری تیم برق و تاسیسات ساختمان، هوشمند سازی را پیش خواهند برد و در اخرین مرحله از نازک کاری، کلید ها و تجهیزات روی کار را نصب می نمایند. اما در صورتی که ساختمانی ساخته شده را بصورت بی سیم هوشمند نماییم، بسته به حجم امکانات مورد نیاز، این امر از یک روز تا یک هفته متغیر خواهد بود. مدت زمان هوشمند سازی نیز همانند هزینه ی آن وابستگی بسیاری به امکانات مورد انتخاب دارد.

دسترسی هوشمند

در یک روز کاری شلوغ هستید که تلفن شما زنگ میزند و یکی از اعضای خانواده شما به شما اطلاع میدهد که کلید هایش را فراموش کرده و شما باید کل مسیر محل کار تا منزل خود را طی کنید تا در منزل را باز کنید . اگر از خانه هوشمند ویرا استفاده میکنید دیگر نیاز به طی کردن این مسافت نیست. کافی است از داخل نرم افزار روی تلفن همراهتان درب را باز کنید . آیفون های تصویری خانه هوشمند قابلیت این را دارند تا بصورت هم زمان تصویر و صدای فرد پشت درب را در تلفن هوشمندتان نمایش دهند و حتی میتوانید وقتی خارج از خانه هستید درب را باز کنید. امکان قرار دادن آیفون روی حالت بی صدا ، کنترل از خارج منزل ، پشتیبانی از کلید های هوشمند از دیگر قابلیت های این ایفون می باشد .

امنیت خانه هوشمند

گزارشات دقیق

از طریق گزارشات ثبت شده در سیستم هوشمند خانه های هوشمند میتوانید ورود و خروج های خانه خود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین میتوانید گزارشی بلند مدت از موارد امنیتی یا … خود داشته باشید.

منطقه بندی هشدار ها

سیستم امنیتی شما قابلیت تقسیم شدن به زون های امنیتی مختلفی را داراست. هر اتاق یا هر طبقه می تواند به صورت مجزا یک سیستم امنیتی داشته باشد. این بدین معناست که میتوانید سیستم امنیتی طبقه همکف را فعال کنید در صورتی که در طبقه دوم در حال رفت و آمد هستید و سیستم ان غیر فعال است.

کلید هشدار اضطراری

خانه های هوشمند که اتاق هایی نظیر اتاق کودکان یا اتاق افراد سالمند یا بیمار وجود دارد ، کلیدی به نام کلید هشدار اضطراری نصب می گردد که در صورت فشردن آن چراغ های چشمک زن شده یا آژیر به صدا در می آید. این کلید ها برای شرایطی است که فرد استفاده کننده به نوعی کمک اضطراری نیاز داشته و نیاز به اطلاع رسانی به دیگران دارد.

فعال سازی با تاخیر

سیستم امنیتی ساختمان هوشمند شما این امکان را دارد که زمان تاخیری برای فعال سازی آن در نظر بگیرید. این زمان تاخیر از هشدار سیستم در هنگام خروج شما از محل جلوگیری می کند.

پیشگیری از هشدار های بی مورد

در سیستم های امنیتی عادی معمولا هشدار های ناخاسته و اشتباه نیز رخ می دهد. اما در سیستم امنیتی هوشمند شما میتوانید طوری تنظیمات را انجام دهید که پس از دومین پیغام از سوی سنسور های حرکتی سیستم فعال شود و پیغام اول نادیده گرفته شود. خانه های هوشمند این امنیت را برای شما فراهم میکنند.

هوشمند سازی منازل با ویرا

استفاده آسان

سیستم امنیتی شما به روش های مختلفی قابل فعال سازی است. تلفن همراه شما، سرکلیدی هوشمند ، کلید های دیواری و … همه میتوانند کنترل کننده ای برای سیستم امنیتی شما باشند. مهم این است که شما در همه حالت به سیستم امنیتی خود دسترسی کافی را داشته باشید.

هشدار درب های باز

پس از تاریک شدن هوا در صورتی که درب یا پنجره ای باز باقی مانده باشد، سیستم امنیتی شما به شما هشدار می دهد تا در صورت نیاز، نسبت به بستن آن اقدام نمایید.

دسترسی همیشگی

چه در داخل خانه خود باشید چه در خارج آن تفاوتی ندارد. میتوانید سیستم های امنیتی را نظارت کنید، دزدگیر را فعال یا غیر فعال کنید، ورودی درب را با دوربین آیفون تصویری خود چک کنید و کل خانه خود را زیر نظر داشته باشید.

عملکرد برق هوشمند

عملکرد برق هوشمند

عملکرد برق هوشمند

خانه هوشمند شما، روشنایی همیشه به صورت خودکار وظایفش را می داند. با سیستم برق هوشمند ویرا، وقتی وارد اتاق می شوید چراغ ها به صورت خودکار روشن می شود و پس از ترک اتاق توسط شما ، روشنایی ها خاموش خواهد شد. در سیستم روشنایی هوشمند نیاز شما برای استفاده از سوییچ های روشنایی به حداقل می رسد و دیگر نیازی نیست برای تغییر وضعیت چراغ ها به محل نصب سوییچ چراغ بروید. تنها کافیست با تلفن هوشمندتان هر نوع تغییری را ایجاد نمایید. روشنایی هوشمند در مصرف انرژی نیز به شما کمک بسیاری می کند و روشنایی های بلااستفاده را به صورت خودکار خاموش می کند.

سرمایش و گرمایش هوشمند

سرمایش و گرمایش هوشمند

دمای متفاوت برای هر اتاق

مطمئنا برای شما نیز پیش آمده که زمانی که به شدت احساس گرما می کنید و نیاز به روشن کردن سیستم سرمایشی دارید، فرزند شما از سرد بودن هوا شکایت کرده و اجازه روشن کردن سیستم سرمایشی را به شما نمی دهد. در خانه هوشمند ویرا ، شما میتوانید برای هر اتاق دمای متفاوتی را تنظیم نمایید و به این صورت سیستم سرمایشی گرمایشی هر اتاق به صورت مجزا و متناسب با سلیقه فردی که در آن اتاق ساکن است فعالیت می کند. خانه های هوشمند سبک زندگی شما را تغییر خواهد داد.